Посли країн G7 обговорили стан реформ з Всеукраїнською Радою Церков

| Номер: Февраль 2018

Повноважні посли країн «Великої сімки» (G7) зустрілися з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій з метою налагодження взаємодії та постійного діалогу.
Зустріч відбулася 6 лютого у Національному заповіднику «Софія Київська» за участі 17 членів ВРЦіРО.
Серед високоповажних очільників іноземних дипломатичних місій були присутні посол Канади Роман Ващук, посол Японії Сумі Шігекі, посол Великої Британії Джудіт Гоф, посол США Марі Йованович, посол Європейського Союзу Хюґ Мінґареллі, посол Німеччини Ернст Райхель, посол Італії Давіде Ла Чечіліа та заступник глави дипломатичної місії Франції Крістоф Ле Ріголер.
Українські релігійні діячі у своїх виступах підкреслили важливість участі об’єднаної релігійної спільноти України як частини структурованого громадянського суспільства у процесі реформ в Україні.

Головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх відзначив, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій є об’єднуючим фактором в українському суспільстві. Він підкреслив, що згідно Священних Писань різних конфесій Бог найбільше ненавидить корупцію, і особливо в судочинстві.
«Створення антикорупційного суду не повинно зупиняти процес очищення всього суддівського корпусу. Так, можна створити антикорупційний суд, наприклад, на п’ятирічний термін, але це не повинно означати, що всі інші суди можуть залишатися корумпованими», – зауважив Ребе.
Повноважні посли країн «Великої сімки» відзначили важливу роль церков і релігійних організацій, яку вони відіграють у становленні громадянського суспільства в Україні, утвердженні правди та справедливості, несприйнятті корупції та беззаконня, формуванні ефективних та підзвітних громадськості владних інституцій.
Сторони домовилися продовжувати започаткований діалог і взаємодіяти з різних актуальних аспектів суспільно-політичного життя України та глобального світу з метою утвердження гідності кожної людини, її прав та свобод, подальшого поступу українського суспільства на шляху демократичних змін та реформ.